user comment tag cross image youtube-play hammer bullhorn word document pdf document mail sign-out

Raul – regionstyrelsens arbetsutskott lokalt

Raul är ett informellt arbetsutskott som ska stötta regionstyrelse och ME:s personal i frågor som rör lokal branschverksamhet, komma med förslag på aktiviteter och medverka vid genomförandet. Fokus ligger på lokala medlemsaktiviteter. Vill du medverka i Raul går det bra att kontakta någon av medlemmarna i det lokala Raul i ditt närområde.

Göteborg

Björn Hamberg
Hambergs Schakt Onsala AB
Onsala Kulleväg 41, 439 34 Onsala
070-518 49 16
bjornhamberg@home.se

Carina Hermansson-Persson
Gunnar Perssons Grävmaskns AB
Bergstena Sjölyckan, 441 92 Alingsås
070-962 50 50
carina.h-persson@telia.com

Conny Möller
Conny Möller Schakt och Entreprenad AB
Möllers Hammare
070-529 69 50
hammare@outlook.com

Frank Johansson
FJ Dika AB
Nyheden, 512 64 Holsjunga
070-695 26 22
frank@fjdika.se

Johan Olsén
Lerab AB
Lövås 225, 473 91 Henån
073-517 00 80
johan@lerab.se

Kenth Möller
Kenth Möllers Entreprenad AB
Ångpannegatan 13, 402 73 Göteborg
070-627 27 96
kmo@schaktivast.se

Marcus Hilbertsson
Hilbertson Entreprenad AB
Gamlegårdsvägen 10, 439 74 Fjärås
070-976 76 74
mhilbertson@hotmail.com

Patrik Andersson
A Anderssons Maskingrävning i Kungsbacka AB
Lindbergs Lycka 4, 434 93 Vallda
070-561 55 20
anderssonsmg@live.se

Stefan Sjögren
Sjögrens Schakt i Göteborg AB
Spinnmästarevägen 71, 437 34 Lindome
070-299 91 00
info@sjogrensschakt.com

Skaraborg

Jan Lundblad
Grävfirma Jan Lundblad AB
Klövervägen 3, 541 78 Värsås
070-540 78 13
info@janlundblad.se

 

Christer Carlsson
A-Schakt Carlsson och Broberg AB
Salebygatan 4, 531 39 Lidlöping
070-820 71 34
christer@aschakt.se

 

Peter Nilsson
Snixåsens Entreprenad AB
Råda Fridhem, 531 96 Lidköping
070-818 86 98 
peter.nilsson@snix.se

 

Per Lundblad
Grävfirma Jan Lundblad AB
Gunnarstorp, 544 92 Hjo
070-578 22 25
per@janlundblad.se

 

Lisbeth Johansson
Sme´n Skarabergs Smidesverkstad AB
Erik Järnåkersgatan 4, 532 37 Skara
070-868 46 66
lisbeth@smens.se 

 

Owe Paulsson
Pe-Ge:s Schaktmaskiner i Gullspång AB
Torsvid Mellangården 13, 547 92 Gullspång
070-607 17 86
owe@pegesschakt.se

 

Ulf Paulsson
Pe-Ge:s Schaktmaskiner i Gullspång AB
Torsvid Kullen , 547 92 Gullspång
072-742 02 04
ulf@pegesschakt.se

 

Stefan Lindholm
Lindholms i Nunnestad AB
Kärrsgården , 547 91 Gullspång
070-550 05 43
stefan@lindholms.nu

Bengt Svensson
Bengt Svenssons Grävservice
Eketorp Baljered, 534 93 Stora Levene
070-846 05 89
eketorp@hotmail.com

 

Ronny Larsson
RL Entreprenad och Motor
Göttorp Sommarro, 533 95 Götene
073-380 07 44
ronny@ronnylarsson.com

 

Per Svensson
XR Berg och Maskin AB
Lindhagsgatan 9, 531 40 Lidköping
070-656 78 89
per.svensson@xr.nu

 

Mikael Bertilsson
Grävtjänst i Götene AB
Hantverksgatan 1, 533 33 Götene
070-335 9085
mikael@gravtjanst.se

Magnus Hult
Grävtjänst i Götene AB
Sven Dahlgrensgatan 5, 532 33 Skara
070-335 90 80
magnus@gravtjanst.se

 

Magnus Eriksson
Mark och Bygg Gullspångs Grävmaskiner AB
Amnevägen 37, 547 72 Otterbäcken
070-609 69 16
magnus@markochbygg.se

 

Johan Sehlstedt
Mark och Bygg Gullspångs Grävmaskiner AB
Bäckavägen 14, 542 31 Mariestad
070-974 99 68
johan@markochbygg.se

 

Börje Wallin
Börje Wallins Entreprenad
Götlunda, 540 18 Tidan
070-323 39 72
gunvorborje@hotmail.com

 

Mats-Ove Karlsson
Kåsentorps Maskinstation AB
Kåsentorp Long, 534 95 Vara
070-377 62 54
info@kasentorp.se

Lars Nilsson
Thage Eriksson Entreprenad AB

Anderstorp Mellangården, 543 92 Tibro
070-377 52 42
thage@thagee.se

Klas Lundblad
Grävfirma Jan Lundblad AB
Korsberga Sandstugan, 544 92 Hjo
070-592 02 18
klas@janlundblad.se

Ingvar Falk
Ingvar Falk  Entreprenad

Sandtorp Jon-Nilsgården, 533 96 Götene
070-558 06 65 
ingvar.sandtorp@telia.com 


Värmland

Henrik Karlsson
Nor-Schakt
Teknikvägen 10, 660 50 Edsvalla
070-546 42 65
henrik.karlsson@nor-schakt.se

 

Per-Olov Henriksson
Henrikssons Gräv AB
Uttervägen 7, 686 33 Sunne
070-602 72 67
perraskoter75@gmail.com

 

Joachim Lönnholm
Degerfors Markplanering AB
Östgötagatan 2, 693 35 Degerfors
070-268 88 18
joachim.ln62@gmail.com

 

Anders Öhrstrand
AÖ-Schakt AB
Sidvallsgatan 6, 654 65 Karlstad
070-268 50 50
aoschakt@gmail.com

Jonas Strömberg
Värmlandsschakt
Säterivägen 3, 653 41 Karlstad
070-644 20 38
jonas.stromberg@varmlandsschakt.se

Lars Andersson
Grums Mark AB
Karlbergs Gård 1, 664 34 Grums
070-538 22 88
info@grumsmark.se

Västra

 

Håkan Ström
Håkans Entreprenad AB
Box 76, 460 65 Brålanda
070-688 42 00
hentrab@telia.com

 
Uppdaterad den 1 april 2019