user comment tag cross image youtube-play hammer bullhorn word document pdf document mail sign-out

Förtroendevalda region Nord

Kontaktinformation till regionstyrelsen, suppleanter och valberedningen

Regionstyrelse

Nils-Erik Johansson (Ordförande regionstyrelse)
Tegs Mark & Bygg AB
Norra Obbolavägen 98
904 22  Umeå
Mobil: 070-661 81 62
E-post: n-e.johansson@tegsmarkbygg.se  

Micael Carlsson
Carlssons Lastmaskiner i Luleå AB
Torpslingan 23 973 47 Luleå
Mobil: 070-666 05 23
E-post: micke@carlssonslastmaskiner.se  

Sture Hedin
Hedins Hjulgrävmaskiner AB
Box 220 962 25 Jokkmokk
E-post: sture@hedins.nu 

 

Mikael Göthesson
EAG-Entreprenad AB 
Grävarvägen 5 
834 98  Brunflo 
Mobil: 070-598 05 81 
E-post: micke@eag.se 

Ulrika Karlsson
Fyrkantens Last & Transport AB
Sandåsvägen 49
903 60 Umeå
Mobil: 070-328 28 07
E-post: fyrkanten@telia.com  

Roger Forsling 
Forslings Schakt AB 
Jaktgatan 26 
934 96 Kåge 
Mobil: 070-528 87 16 
E-post: roger.forsling@telia.com 

Lars Jonsson
JBM i Själevad AB
Hörnäsvägen 6
894 31 Själevad
Mobil: 070-374 41 15
E-post: lars@jbmab.eu

Suppleanter

Stefan Fransson 
Grusschakt i Umeå AB 
Mätarvägen 19 
901 33 Umeå 
Mobil: 073-070 11 70 
E-post: stefan@grusschakt.com 

Robert Strömberg 
Robert S Entreprenad AB 
Brunnevägen 48
872 32 Kramfors 
Mobil: 070-201 08 93
E-post: robert@rs1.se

Valberedning 

Mikael Hägglund (sammankallande valberedning)
AB Hägglunds Last & Schakt
Timmervägen 10
921 33  Lycksele
Mobil: 070-620 27 63
E-post: info@hagglund.me  

Henry Sundqvist
Bitvargen i Norr AB
Föreningsvägen 3
941 53 Piteå
Mobil: 070-697 14 20
E-post: henry@bitvargen.se  

Karl-Erik Karlsson
Aspåsnäsets Gräv AB
Aspåsnäset 143
835 92 Krokom
Mobil: 070-546 74 84
aspasnasetsgrav@bahnhof.se

Mats Berglund
AB Mats Berglunds
Maskingrävningar Bodan 28
931 92 Skellefteå
Mobil: 070-521 23 34
E-post: berglundschakt@gmail.com  

Rolf Öberg
Rolf Öbergs Entreprenad
Vårby 132
892 92  Domsjö
Mobil: 070-266 73 75
E-post: rolf.oeberg@telia.com  

Publicerad den 8 juni 2016
Uppdaterad den 8 juni 2016